PARTNER

 

 

 

 

Schlüter Systems - z praxe odskúšané systémové riešenia.

  

Schlüter ®-KERDI-BOARD

 

Technický list

Schlüter ®-KERDI-BOARD je multifunkčný podklad pre obkladanie stien , ktorý súčasne môže vytvoriť izoláciu v spojení s obkladom a dlažbou a naviac ponúka ako konštrukčný doska použitie v mnohých oblastiach .
Pozostáva z dosky z extrudovanej tvrdenej peny , ktorá je obojstranne opatrená špeciálnym spevňujúcim materiálom a strižou k účinnému zakotvenie do lepidla na obklady a dlažbu .
Schlüter ®-KERDI-BOARD dosky v hrúbkach 5 , 9 , 12,5 , 19 , 28 , 38 a 50 mm majú širokú oblasť použitia pri zhotovení rovných a vodotesných podkladov pre obklady a dlažby .
Pri správnom prevedení spojov na zraz a napojenie je možné konštrukčné dosku použiť aj ako stavebne technicky overenú kontaktné izoláciu .

Schlüter ®-KERDI-BOARD sú vhodné pre zhotovenie podkladov pre obklady na existujúcom murive hrubej stavby , na starých podkladoch ľubovoľného druhu , na nosnej konštrukcii z dreva či kovu , pre zhotovenie samostatných rovných alebo zaoblených deliacich stien , pre zakrytie inštalácií a potrubia pred stenou , pre obloženie rovných alebo zaoblených vaní a sprchovacích kútov , pre zhotovenie kuchynských pracovných dosiek , umývadlových pultov , odkladacích plôch alebo iného kúpeľňového nábytku . Sú vhodné aj pri sanáciách pre zhotovenie rovných podkladov pre podlahy , ktoré sú zaťažené iba prevádzkou osôb , v sanitárnej alebo podobnej oblasti .

Schlüter ®-KERDI-BOARD je možné ľahko rezať nožom . Pre čisté a rýchle rezanie slúži štvorcový raster , natlačený na vrchnej strane .
Schlüter ®
-KERDI-BOARD je možné prilepiť celoplošne na stenu alebo na maltové terče z lepidla na tenkovrstvové lepenie alebo iného vhodného lepidla , ak je potrebné pripevní sa dodatočne hmoždinkami . Na konštrukcie z dreva alebo kovu sa dosky uchytí pripevňovacími skrutkami , ktoré sú súčasťou sortimentu .

Obkladačky / dlaždice sa lepia tenkovrstvým spôsobom priamo na Schlüter ®
-KERDI-BOARD . Možno nanášať aj iné vhodné stěrkovatelné materiály alebo omietkovej vrstvy .
Ďalej sa dodávajú uholníkové a U - prvky napr pre zakrytie potrubí a tiež Schlüter ®
-KERDI-BOARD prerezávané dosky pre vytváranie zaoblenie . V dodávanom sortimente sú tiež profily a montážne pomôcky pre napojenie a ukončenie stien ako aj hmoždinky a skrutky .

  

Partneri